ZEBRA SYSTEMS je oficiálním distributorem Company (Un)Hacked v ČR, na Slovensku, v regionu Adriatic a USA

Jako komplexně řešený trénink ve virtuální realitě pomáhá projekt Company (Un)Hacked, zvyšovat povědomí o kybernetické bezpečnosti a ochraně dat mezi zaměstnanci.

Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor s přidanou hodnotou (VAD) v segmentu kybernetické ochrany, se stala distributorem Company (Un)Hacked, projektu umožňujícího komplexní trénink kybernetické bezpečnosti ve virtuální realitě. Company (Un)Hacked významně přispívá ke zvyšování povědomí o rizicích a způsobech kybernetických útoků a zlepšování firemní kybernetické ochrany.

Ve středu 24. ledna 2024 se v pražském Tančícím domě sešlo více než dvacet partnerů, zákazníků i novinářů, kteří si mohli prakticky a „na vlastní oči“ vyzkoušet inovativní řešení kyberbezpečnostního tréninku.

Kybernetické útoky jsou dnes dobře organizovaným průmyslovým odvětvím, přičemž útočí na nejslabší článek kybernetické bezpečnosti, kterým je firemní uživatel. Podle serveru Cox BLUE je 48 % úspěšných kybernetických útoků v malých a středních organizacích (SMB) způsobeno lidským faktorem. Díky Company (Un)Hacked si zaměstnanci mohou uvědomit, jaké konkrétní triky používají hackeři, aby se dostali k citlivým informacím, přičemž během školení projdou různými, na sebe navazujícími scénáři.

 Během tréninku Company (Un)Hacked se zaměstnanci naučí mj.:

  • Co je kybernetická bezpečnost
  • Co je sociální inženýrství, jak funguje a jak nás ohrožuje
  • Jak konkrétně probíhá sběr dat o potenciálních cílech útoku, a na co dávat pozor
  • Nastavení efektivních hesel a dvoufaktorového ověřování
  • Jak postupovat při příjmu podezřelých e-mailů, chatů, odkazů a telefonátů
  • Správné postupy pro správu dat

„Co je na tomto projektu unikátní, je školení formou dramatické akce a nikoliv tradiční, nudné prezentace,“ řekl Marek Prorok, sales manager projektu Company (Un)Hacked ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Během tréninku se zaměstnanci vžijí do role hackera, který plní vybrané úkoly speciálně zaměřené na kancelářské a firemní prostředí a v důsledku toho se stanou odolnější proti skutečným kyber útokům a ve finále tak posílí celkovou bezpečnost společnosti.“

Program je k dispozici ve všech dostupných headsetech. Flexibilitu školení posiluje fakt, že tréninkové brýle jsou už dnes většinou bezdrátové a nepotřebují počítač.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *